Florbaloví Alieni vyhráli, co se vyhrát dalo

Foto: archiv klubu

Z 12 možných bodů jich florbalisté Alien Nation Černošice během uplynulého víkendu vybojovali plný počet. Tým mužů vstoupil do nové sezony dvěma výhrami, stejně úspěšní byli i dorostenci.

Muži měli v úvodním kole přeboru Prahy a středních Čech volno, o první body si tak zahráli až v hale v Králově Dvoře.

„V úvodní duel s týmem Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy jsme měli sice více ze hry, ale nebyli jsme schopní proměňovat šance. Ke konci utkání za stavu 3:2 pro nás odvolal soupeř brankáře a zkusil štěstí. Gólem do prázdné branky jsme pečetili výhru 4:2,“ uvedl k utkání černošický útočník Antonín Krudenc.

Alieni měli navrch také v následujícím utkání proti zdické Lokomotivě. Po první třetině vedli už 4:1 a vše nasvědčovalo tomu, že je rozhodnuto. Opak byl pravdou. Soupeř trestal černošické fauly a vyloučení a srovnal na 4:4.

„Do závěrečné třetiny jsme šli s velkou touhou po vítězství a rozjeli jsme brankostroj. Vstřelili jsme hned šest gólů po krásných kombinacích a nakonec zvítězili hladce 10:4,“ dodal Antonín Krudenc, který se na výhře svého týmu podílel třemi brankami a jednou asistencí.

O víkendu se dařilo také dorosteneckému mužstvu. V hale ve Stochově v rámci druhého kola pražské a středočeské ligy potvrdili svoji sílu. Nejprve Alieni rozstříleli „béčko“ Olympu Praha 15:3 a poté si i díky skvělému úvodu suverénně poradili 9:3 s Black Angels B.

(ph)