Florbalisté posílili a chtějí vybojovat postup

Foto: FB SK Alien Nation

Už v neděli začne florbalistům SK Alien Nation nová sezona. Dobřichovicko-černošický klub bude v přeboru Prahy a středních Čech opět patřit mezi favority, kteří se porvou o postup do vyšší soutěže.

V minulém ročníku skončili hráči Alien Nation na 5. místě a velký sen v podobě postupu tak museli minimálně na rok odložit. Na startu nové sezony se jejich cíl nemění. Podle toho také vypadala jejich aktivita směrem k posílení mužstva.

Útočné řady Alien Nation posílil Lukáš Mayer, který v loňské sezoně nasbíral v soutěžních zápasech dohromady úctyhodných 95 bodů. V Příbramské florbalové lize si v dresu Fbk 1996 Příbram připsal 31 gólů a 30 asistencí, v soutěži spadající pod Českou florbalovou unii pak zaznamenal 23 branek a 11 asistencí.

O nic méně si v klubu slibují od druhé posily, brankáře Ondřeje Puritschera, který v mládežnických kategoriích zářil v dříve slavném SSK Future. Devatenáctiletý gólman odchytal za Alien Nation už pár utkání na konci sezony a bilance? S ním v brance tým ani jednou neprohrál.

Dobřichovicko-černošický klub má v úvodním kole přeboru Prahy a středních Čech volno, soutěž totiž hraje jedenáct týmů. O první body do tabulky si florbalisté zahrají až v sobotu 7. října duelem proti hráčům z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

(ph)