Filharmonie Brno vystoupí s klarinetistou Annou Paulovou

Debashish Chaudhuri a Anna Paulová Foto: Petra Stehlíková

ŘEVNICE – Tradiční koncert města Řevnice nazvaný Filharmonie v lese se uskuteční 25. května od 19 hodin v areálu Lesního divadla v Řevnicích. Na sedmém ročníku vystoupí Filharmonie Brno pod taktovkou dirigenta Debashishe Chaudhuriho.

Jedná se již o 7. ročník této akce, která se koná z iniciativy starosty a města Řevnice po boku indického dirigenta Debashishe Chaudhuriho. Řevnice jsou hrdé na to, že letos poprvé hostí prestižní Filharmonii Brno (do roku 2006 Státní filharmonie Brno). Letos se na koncertě představí hvězdná sólistka Anna Paulová, která žije v sousedním Jílovišti a je dnes považována za jeden z nejlepších mladých hudebních talentů v Evropě, za své interpretace získala ve Vídni zlatou medaili. Koncertu se zúčastní i česká herečka Eva Kodešová, která žije v sousedních Všenorech.

Na programu je Introdukce, téma a variace pro klarinet a orchestr Gioacchina Rossiniho, Mosi oa Tunya Davida Mullikina a „symfonická pohádka pro děti“ Petr a vlk Sergeje Prokofjeva.

Vstupenky jsou k dispozici za 350 korun pro dospělého a 200 korun pro seniory a děti. Rodinné vstupné vyjde na 700 korun.

Program:

  • Gioacchino Rossini: Introdukce, téma a variace pro klarinet a orchestr
  • David Mullikin: Mosi oa Tunya
  • Sergej Prokofjev: Petr a vlk op. 67 „symfonická pohádka pro děti“

Sestřihy z minulých let můžete najít i na těchto odkazech:

Filharmonie 2021

Filharmonie 2022

Filharmonie 2023