Festival Musica Viva má opět pestrou hudební nabídku

Ilustrační foto: Petra Stehlíková

DOBŘICHOVICE – Letní hudební festival Musica Viva proběhne letos od 10. do 20. srpna na zámku v Dobřichovicích. Na programu budou čtyři koncerty. Festival pořádá soubor Ludus musicus.

Ve čtvrtek 10. srpna od  19 hodin můžete přijít na Zahájení letního hudebního festivalu Musica Viva 2023. Koncert je nazvaný Agapé, hostina vzájemnosti, zazní na něm písně, které vracejí čas – renesanční, barokní a klasicistní hudba souboru Chairé, jehož uměleckým vedoucím je Josef Krček. Jak sladké jsou muky je další koncert, který se koná v neděli 13. srpna od 17 hodin. Zazní na něm renesanční Itálie a Claudio Monteverdi, Písně Villanelly, Scherzi musicali, vystoupí sólistka večera Tereza Mátlová (soprán), doprovází soubor Ludus musicus. Úterý 15. srpna od 19 hodin bude patřit koncertu Rẻverie, neboli klasicistní a raně romantické hudbě pro kytaru, terckytaru a mandolínu. Na dobové nástroje zahrají Tomáš Hanzlíček, Karel Křenek a Jan Tuláček. Festival bude zakončený v neděli 20. srpna v 19 hodin koncertem Jako na zeď hrách, což je autorský literárně hudební kabaret. S vědomím místa, času, a kontextu hraje J-W Sttudio.cz, účinkují Jan Vaculík, Hana Tonzarová, Veronika Jáchimová, Miloš Kysilka a Jiří Weinberger.

Předprodej na celý festival je možný, vstupné je 400 Kč, na jednotlivé koncerty pak 150 Kč a zvýhodněné 100 Kč. Předprodej je v Infocentru Dobřichovice.