Festival Houkačky 2024 vypukne zanedlouho u dobřichovické lávky

Den s IZS 2017 v Dobřichovicích Foto: Jiří Tesař

DOBŘICHOVICE – Víte, co je festival Houkačky 2024? Tato jedinečná událost plná adrenalinu a dobrodružství se pro vás chystá na sobotu 25. května od 10 hodin na louce u lávky v Dobřichovicích.

První ročník festivalu Houkačky je určen pro malé i velké a představí vám práci hrdinů dnešní doby: hasičů, zdravotníků, policistů, vojáků, nízkoprahových organizací a spolků činných v oblastech osvěty a prevence. Unikátní projekt Houkačky zábavnou a atraktivní formou informuje širokou veřejnost o důležitých tématech, jako je bezpečnost, zdraví a dostupnost nízkoprahových organizací. Interaktivní formou učí o první pomoci, prevenci kriminality a duševním zdraví a seznámí vás s organizacemi, které nabízejí pomoc a podporu.

Tento den nabídne návštěvníkům nejen ukázky záchranářské, hasičské, armádní a policejní techniky, ale také dynamické prezentace složek IZS. Návštěvníci se tak mohou těšit na atraktivní ukázky, jako je výsadek z bojového vrtulníku, práce vodních záchranářů, slaňování z mostu a mnoho dalšího. Projekt Houkačky bude sloužit také jako informační kanál pro nábor zájemců do výše zmíněných složek.

Na Houkačkách se budou prezentovat důležitá a v současné době velmi aktuální témata, jako je ochrana dětí v online prostředí, prevence šikany, boj proti drogám a bezpečnost na silnicích. Cílem Houkaček je tedy nejen zábava, ale i edukace a prevence, zaměřená na bezpečnost, první pomoc a chování v krizových situacích a upozornit na témata, která se týkají nás všech a mohou velice často pomoci při řešení situací, ve kterých se může ocitnout kdokoliv z nás.

Pro více informací sledujte událost na Facebooku HOUKAČKY 2024 nebo na webu www.houkacky.cz.