Expediční kamera proběhne i ve Středočeském kraji

Foto: Hedvabnastezka.cz
Foto: Hedvabnastezka.cz

Festival nejúspěšnějších cestovatelských a outdoorových filmů uplynulé sezóny míří již po šesté do kin. A máme se na co těšit!

Divácky oblíbený projekt i letos připravil zajímavý program plný nevšedních zážitků. Premiéra se bude tradičně konat v pražském kině Aero, a to 19. února 2015. „Festivalové filmy se pak postupně promítnou ve 22 městech Středočeského kraje. Diváci se mohou těšit na pořádnou dávku dobrodružství, objevování i napětí. Řadu projekcí doplní přednášky cestovatelů a sportovců a výstavy fotografií,“ uvedl hejtman Miloš Petera, který akci již tradičně zaštiťuje.

Festivalové filmy zavítají celkem do 221 českých a slovenských měst a svoji pouť zakončí 2. dubna 2015 v Brně. Podrobný program v jednotlivých městech najdete zde.

Mezi hlavní taháky letošního festivalu patří světově proslulý ultraběžec a skialpinista Kiliana Jornet a jeho úchvatné výkony na vrcholcích Apl. Cykloexpedici přes Himálaj s humanitárním poselstvím představí film Alegria. S českou partičkou slacklinerů se diváci vydají budovat první highline projekty na Islandu a budou svědky psychicky i fyzicky náročné přeplavby Indického oceánu na veslici nebo ženské výpravy do Mongolska a sjezd jedné z posledních řek bez přehrady. Budou svědky prvního zdolání obrovské ománské jeskyně lezeckými esy Chrise Sharmy a Stefana Glowacze a chvilku napětí prožijí při 800 km letu paraglidu.

(red)