DUX – Hardrock Freedom

DUX - Hardrock FreedomPražská skupina DUX vydala před Vánoci nové album, které je plné pořádného poctivého rocku.

S Martinem Koubkem (kapelník sk. DUX, pozn. autora) se znám již dvacet let. Je to velmi kvalitní a upřímné přátelství, které začalo, když jsem byl ještě na střední škole.

Tenkrát čerstvě rozlomené “bratrstvo bolševické pracky” už nemohlo nadále trapně hovořit do toho kdo a jakou muziku bude hrát a tak se stalo, že i taková poctivá původní hudba, kterou DUX vždy dělal a dělá, dostala zelenou.

Bohužel poctivá a upřímná muzika, která má kořeny a cítění postavené na velikánech světové rockové scény, které Martin obdivuje, u nás nemá to správné publikum a tak se o ní moc neví.

Na albu jsou zachyceny prožitky a události zhruba 4-5 posledních let, kdy Martin navštívil, mimo jiné, i rodnou zemi fenomenálního Rory Gallaghera.

Crowleys Music Shop je nabitý téměř 80 minutami nádherné muziky, ze které je cítit obrovský kus poctivé a trpělivé práce a já jsem velmi rád, že v této zemi ještě žijí lidé s takovým přístupem a cítěním.

Při naprostém kulturním úpadku, který tato republika i díky soutěžím jako je “Superstár”, zažívá je to velmi příjemné pohlazení na duši.

CD vydal RÁKOSRECORDS a distribuce se ujala INDIES HAPPY TRAILS.

www.cdkrakovska.cz

www.indiesrec.eu

www.dux-mk.cz