Dřevák u řevnického nádraží má za sebou první etapu rekonstrukce

Dřevák Foto: Petra Stehlíková

ŘEVNICE – Město Řevnice zve na slavnostní otevření bývalého skladu na nádraží, nazvaného Dřevák, v ulici Pod Lipami. Den otevřených dveří Dřeváku se koná 4. března od 16 do 18 hodin, program začne v 17 hodin.

Příchozí budou moci posoudit, jak proběhla první etapa rekonstrukce Dřeváku. Na programu bude kromě úvodního slova starosty Tomáše Smrčky prezentace architektky Šárky Sodomkové, ředitelka místní ZUŠ Ivana Junková připomene, jak šel ve Skladu čas, a prostor bude i na hudební a výtvarný vstup ZUŠ Řevnice. Odpoledne bude zakončeno koncertem Malého a Velkého orchestru s výstavou.

Projekt rekonstrukce objektu zpracovala Ing. arch. Šárka Sodomková ze Zadní Třebaně. „Ambicí stavby je navrátit do lokality občanský život a kultivovat ji tak, aby se stala veřejným prostranstvím. …Objekt má charakter zcela účelové stavby drážního skladiště typické pro nádražní prostředí. …Architektonický koncept pracoval s materiály, které se hodí k neokázalosti původního objektu,“ stálo v popisu projektu.

Dřevák je jeden z mála zachovaných dřevěných skladišť u nádraží, které byly využívány ještě v dobách Císařsko – královské státní dráhy.