Dorostenci přivezli zlato z Poháru v Krčíně

Zlatý tým házenkářů Foto: Lucie Hochmalová

ŘEVNICE, KRČÍN – Dorostenci národních házenkářů z Řevnic vyhráli Pohár České republiky pro rok 2022! Turnaj druhých nejlepších týmů všech oblastí se konal o víkendu 17. až 19. června v Novém Městě nad Metují – Krčíně. Řevničtí házenkáři zaváhali jen jednou, když ztratili bod v zápase se Starou Vsí, ostatní čtyři zápasy vyhráli.

Celý tým si vítězství v Poháru náležitě oslavil, šťastní byli také trenéři Petr a Štěpánka Jandusovi i vedoucí týmu František Zavadil. “Udělali mi obrovskou radost,” řekl Petr Jandus.

Kromě zlata si kluci přivezli také individuální ceny. Brankář Josef Pokorný byl stejně jako na loňském Poháru zvolen nejlepším brankářem turnaje, nejužitečnějším hráčem týmu se stal Jan Kočí, třetím nejlepším obráncem turnaje Dominik Šmaus, třetím nejlepším střelcem Vojtěch Palička a druhým nejlepším střelcem i útočníkem Vojtěch Zavadil. “Je to super úspěch, jen nás mrzí, že příští rok už vzhledem k věku nemůžeme za dorost hrát,” shodli se nejstarší členové týmu Vojta Palička s Pepou Pokorným.

Foto: Lucie Hochmalová

První zápas s Přešticemi házenkáři vyhráli v poměru 31:27, druhý zápas porazili Krčín 25:22. Remíza se Starou Vsí skončila skórem 16:16, ve čtvrtém zápase kluci přehráli Žatec 23:14 a v posledním nedělním zápase si poradili s Jihlavou vysoko 25:9. S celkovým počtem devíti bodů se mohli radovat z vítězství.

Foto: Lucie Hochmalová