Dorostenci Letů se vrátili do popředí tabulky

Dorostenci FK Lety se po dvou domácích vítězstvích v řadě vrátili do boje o čelo tabulky krajské I.A třídy. Po kladenském Slovanu si na svém hřišti poradili také s Jincemi a nyní jsou pátí.

V zápase se soupeřem z Kladna mladíci z Letů dvakrát vedli, hosté ovšem dokázali v obou případech odpovědět. Nerozhodný stav zlomil až devět minut před koncem Miroslav Koníček, který svou druhou trefou v zápase rozhodl o výhře Letů 3:2.

Nepříznivé počasí o uplynulém víkendu odkládalo řadu fotbalových zápasů. A dorostenecká I.A třída nebyla výjimkou. Na hřišti v Letech se ale hrát dalo, takže utkání s Jincemi se odehrálo.

Hvězdou zápasu se stal domácí kapitán Alan Záhora, který nastřílel všechny čtyři letovské góly. První dva vstřelil už v prvním poločase, další přidal v 58. minutě a čtvrt hodiny před koncem pečetil hladkou výhru svého týmu 4:0. To už hrály Jince v deseti po vyloučení jednoho z hráčů, který dostal rovnou červenou kartu za urážky na adresu rozhodčího.

„Na těžkém povrchu a za silného větru jsme zaslouženě vyhráli. Základem úspěchu byl jistý Chvátal v bráně, pevná obrana, kde především Calda předvedl neuvěřitelný výkon, dále pak kompaktní záloha, kde vynikl Koníček a efektivní útok v čele se Záhorou,“ dodal k utkání trenér Letů Adam Ježek.

Jeho svěřencům patří po dvanácti odehraných zápase s 22 body na kontě průběžné páté místo s pětibodovou ztrátou na první místo. Je ale pravda, že někteří soupeři z čela tabulky mají odložený víkendový zápas k dobru. Do konce podzimní části čekají dorostence FK Lety ještě tři zápasy – v Bohutíně, s Milínem a v Tuchlovicích.