Dobrovolní hasiči slaví 130. výročí založení sboru

Foto: z archivu SDH Všeradice

VŠERADICE – Velká oslava 130. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Všeradice se bude konat v sobotu 11. června. Celodenní program začne v 9.30 hodin příjezdem techniky a vzácných hostů. Chybět nebudou ani zahraniční delegace – hasiči z Rumunska a Chorvatska.

Samotný program vypukne v 11 hodin, jehož součástí jsou například předávání vyznamenání a darů či slavnostní proslovy. V půl dvanácté bude následovat slavnostní průvod s prapory k pomníku padlých. Do kroku bude vyhrávat stylová dechová hudba Hasičanka. Tu si můžete poslechnout i po návratu do zámeckého areálu.

Po obědě se pak můžete těšit na prohlídku hasičské techniky, a to novodobé i historických požárních klenotů. Venku čekejte hasičské automobily, stříkačky a podobně. Připraveny budou též exponáty a fotografie, které naleznete v prostorách galerie. Chybět nebude ukázka činnosti mladých hasičů či zásah IZS. Své sportovní umění předvedou dívky z oddílu moderní gymnastiky klubu Spartak Hořovice a členky klubu Rebels O. K. Své vystoupení přislíbila i MŠ Všeradice.

Po celé odpoledne bude vyhrávat skupina Beat Sisters. Celým dnem provázet moderátor Olda Burda. Připraven bude rovněž program pro děti, třeba malování na obličej, vědomostní kvíz, sportovní vyžití i výtvarná dílnička. Velkolepou tečku za celým slavnostním dnem udělá v 18.30 hodin kapela Kabát revival.