Dobřichovičtí ochotníci vyhráli soutěž v Sadské

Foto: Jan Šefl

Dobřichovická divadelní společnost (DDS) má za sebou další úspěch! S hrou “Je úchvatná!” získala čtyři ceny a nominaci na přehlídku venkovských souborů do Vysoké nad Jizerou!

Stalo se tak 11. dubna na soutěži v Sadské, kde se konaly Klicperovy divadelní dny neboli 21. ročník středočeské postupové divadelní přehlídky souborů z malých měst.

Kromě nominace do programu celostátní přehlídky venkovských divadelních souborů Krakonošův divadelní podzim Vysoké nad Jizerou 2019 si DDS odvezla také čtyři ceny: Eugenie Koblížková za herecký výkon v roli Florence Foster Jenkinsové, Dušan Navařík za herecký výkon v roli Cosmy McMoona, Lenka Mejstříková za kostýmy a Dobřichovická divadelní společnost za inscenaci.

V Sadské zahrála DDS hru Je úchvatná! s plným nasazením a bez větších pochybení, i když prostor jeviště, zázemí a hlavně nástupy byly úplně jiné, než jak je měli ochotníci vyzkoušené. Poradili si ale se vším a porota měla výhrady vlastně jen k pojetí některých postav a pár dalších drobných připomínek. I díky tomu se všichni aktéři Úchvatné mohou těšit na soutěž do Vysokého.

Pokud jste nejnovější hru DDS ještě neviděli, budete mít možnost zhlédnout ji v červnu a v červenci během divadelních slavností na zámku v Dobřichovicích.

(lh)