Dobřichovičtí divadelníci slavili úspěch v Sadské

Foto: archiv DDS
Foto: archiv DDS

Dobřichovická divadelní společnost uspěla v krajské soutěži amatérských souborů Klicperovy divadelní dny v Sadské, kde získala cenu za inscenaci s přihlédnutím k ansámblovému herectví a Petr Říha hlavní cenu za režii.

Lenka Mejstříková, Karel Král a Alena Říhová si odnesli čestné uznání za scénu a kostýmy. Porota dobřichovický soubor doporučila na národní přehlídku do Vysokého nad Jizerou, starostka města Eva Jurinová mu udělila pamětní list pro nejlepší divadelní soubor.

Během 18. ročníku sadské přehlídky odehráli ochotničtí divadelníci deset představení, jejich členové na jevišti i za jevištěm čítali na 120 lidí. Porota hodnotila sedm komedií, z toho dvě detektivní, dvě z divadelního prostředí, jednu klasiku od Goldoniho a jednu hru s „ufonem“, jedno drama a jeden veselý kabaret.

DDS přijela s inscenací Mátový nebo citron? od Patrika Haudcoeura v režii Petra Říhy. Komedie o tom, jak těžko se rodí divadelní představení, měla premiéru v kině v Řevnicích právě před rokem. V této bulvární frašce hrají Jan Seidl, Petr Říha, Alena Říhová, Hedvika Hájková, Karel Král, Jiří Šafránek, Irena Neradová a Jan Kuna.

(kfv)