Dobřichovičtí divadelníci si zahrají v Hronově!

Peklo v hotelu Westminster. Foto: archiv DDS

Dobřichovická divadelní společnost získala největší úspěch na poli amatérského divadla! S hrou Peklo v hotelu Westminster se představí na 88. ročníku divadelního festivalu Jiráskův Hronov.

“Je to neskutečné, pořád tomu nemůžu uvěřit,” napsal režisér Pekla a zároveň principál Dobřichovické divadelní společnosti (DDS) Petr Říha, když zjistil, že jeho soubor si zahraje 11. srpna v Hronově. A je to opravdu pocta. Jiráskův Hronov je celostátní přehlídka amatérského divadla s mezinárodní účastí, kam se DDS dostala díky doporučení z celostátní přehlídky amatérského divadla Piknik Volyně. Ve Volyni se DDS představila na začátku července a byla také úspěšná: inscenace Peklo v hotelu Westminster tu získala čestné uznání a Jan Seidel s Jiřím Šafránkem ceny za herecké výkony.

DDS ovšem nedávno představila také novou hru – na červencových Dobřichovických divadelních slavnostech mohli diváci šestkrát zhlédnout představení Nerušit, prosím! aneb Dvouplošník v hotelu Westminster. Hrát ji bude ještě dvakrát – v pátek 27. 7. a sobotu 28. 7., vždy od 20 hodin

Kromě toho vydala DDS ke svým letošním 10. narozeninám kalendář a výroční almanach, který si zájemci mohou zakoupit na webu www.divadlodds.cz nebo na všech dalších představeních souboru.

(lh)