Dobřichovické minivolejbalistky znovu září

Foto: archiv týmu

Po uvolnění opatření se mladé volejbalistky v početném obsazení představily na Radotínském cementíku, kde sbíraly medaile v modré i červené kategorii.

Jediný vyslaný tým pak uspěl i na velkém turnaji v Chlumci nad Cidlinou.

V Radotíně obsadily trojice z dobřichovického Sokola kompletní stupně vítězů mezi nejstaršími minivolejbalistkami. V konkurenci osmi týmů vyhrály Laura Vlčková s Kristýnou Nešporovou a Lucií Pivokonskou. Stříbro si pověsily na krk Eliška Benešová, Klára Poláková a Josephina Vančurová. Třetí místo po bojovných výkonech v nevlídném deštivém počasí vybojovaly Markéta Burešová, Tereza Jágrová a Nela Paldusová.

V červeném volejbalu si mezi soupeři a soupeřkami z domácího Radotína a z pražských Lvů výborně vedly Ema Moravcová a Ester Cilenti. Měly blízko k vítězství, ale po remíze s pozdějšími vítězkami nakonec skončily kvůli horšímu skóre druhé.

Do Chlumce vyslaly Dobřichovice jeden modrý tým a ten se mezi osmnácti vyrovnanými účastníky prodral na stupně vítězů. Lauru Vlčkovou a Kristýnu Nešporovou tentokrát doplnila Nela Čeřovská a s bilancí sedmi výher a dvou porážek vybojovaly ve velkém vedru stříbrné medaile. Ve finálové skupině za sebou nechaly dva chlapecké týmy pražských Lvů i o hlavu vyšší soupeřky z Chvaletic a Třebeše. Předčila je jen zkušenější trojice domácího Chlumce, která prošla celým turnajem bez porážky.

(kab)