Dobřichovice se stávají Mekkou středočeské kopané

Dobřichovice se stávají Mekkou středočeské kopanéV době kdy vznikal tento článek, zbývalo sehrát ještě poslední mistrovské utkání našich hochů ve Středočeském Krušovice krajském přeboru.

Velmi těžký zápas na půdě béčka druholigové Čáslavi totiž definitivně rozhodne, kdo bude přezimovat na prvním místě. Zatím jsou první Dobřichovice s náskokem dvou bodů, ale pokud bychom tam prohráli, mohli bychom být předstiženi Louňovicemi nebo Ovčáry, které ze druhého a třetího místa číhají na svou příležitost. Bez ohledu na výsledek tohoto střetnutí však musíme letošní fotbalový podzim označit za výsledkově i sportovně nejúspěšnější období v historii fotbalu v Dobřichovicích.

Naše město se tak dostalo do povědomí české odborné fotbalové veřejnosti. Někteří odborníci dokonce tvrdí, že náš „A“ tým hraje pravděpodobně nejpohlednější kopanou ve středních Čechách! Leckdy se také přijedou na fotbal do Dobřichovic podívat i lidé z desítky kilometrů vzdálených měst a obcí. To nás samozřejmě velmi těší, ale zároveň i zavazuje. V žertu sice můžeme říkat, že v Čechách jsou jen tři mužstva, které stojí za zmínku–Sparta Praha, Viktoria Plzeň a Sokol Dobřichovice! Musíme však zůstat pevně nohama na zemi a s pokorou se připravovat na jaro. V roce 2013 totiž oslavíme 90. let fotbalu v Dobřichovicích, ale ruku na srdce, nebyl by postup do divize hezkým dárkem k tomuto výročí?

Přehled posledních zápasů našich A fotbalistů: Dlouhá Lhota – Dobřichovice – 1:3 (góly Bošanský, Karda a Pechar) Dobřichovice – FC Jílové – 4:0 (góly Kalivoda, Bláha, Bošanský a Březina)

Dobřichovice – Nová Ves – 4:0 (góly Kalivoda 2, Bošanský a Frydrych) Tatran Rakovník– Dobřichovice – 0:6 (góly Pechar 2, Bláha 2, Bošanský a Obermajer)

Dobřichovice – Spartak Příbram – 7:1 (góly Karda 3, Bošanský, Kalivoda, Březina a Kolman)

Přejeme příjemné prožití Vánočních svátků i silvestrovských oslav a na jaře zase na shledanou na fotbale.

Za oddíl kopané Miloslav Omáčka, převzato z dobřichovických Informačních listů