Dobřichovice i Lety vstoupily do sezony vítězně

Fotbalisté Dobřichovic. Foto: archiv klubu

O uplynulém víkendu se naplno rozjela nové fotbalová sezona. První zápasy za sebou mají už také týmy z krajských 1.B tříd i okresních soutěží. Zajímavý duel byl k vidění v Letech.

Při utkání s Rudnou se divákům na hřišti představila trojice bývalých prvoligových fotbalistů.

V sestavě domácích Letů nechyběl brankář Radek Sňozík ani hrající kapitán Jaromír Šmerda, za hosty zase nastoupil Miroslav Miller. Dlouholetý ligový gólman, který chytal za Mladou Boleslav a Spartu, se ovšem nepostavil mezi tři tyče, ale nastoupil jako hráč v poli.

Rudná, která je v 1.B třídě nováčkem, si v Letech vybrala pořádnou porci smůly. Hosté si dali hned dva vlastní góly a zkušenějšímu soupeři nakonec podlehli 1:3.

Praha-západ
Diametrálně odlišné pocity mají po úvodním utkání v okresním přeboru v Dobřichovicích a ve Všenorech. Zatímco Dobřichovice, které se do soutěže vrátily po dvou letech, deklasovaly Roztoky 5:0, Všenory stejným výsledkem prohrály na hřišti Zlatníků.

Vstup do sezony se ve třetí třídě nepovedl ani Kazínu, který prohrál 1:5 v Čisovicích. První bod si naopak připsaly Vonoklasy za domácí remízu 3:3 s „béčkem“ Kosoře.

Berounsko
O víkendu odstartovaly okresní fotbalové soutěže také na Berounsku. Karlštejn byl blízko tomu, aby si z prvního zápasu přeboru odnesl tři body, jenže hostující Tetín dokázal v poslední minutě srovnat na konečných 2:2.

Ve čtvrté třídě uspělo Srbsko i Zadní Třebaň. Celek Srbska na svém hřišti přestřílel 3:2 Chrustenice a Ostrovan si odvezl tři body z Chyňavy, kde si poradil s místním B týmem 4:1.

(ph)