DOBNET Měsíčník 4/2022

Je to jen pět týdnů, co se lidem na Ukrajině obrátil život naruby. Ke konci března jich už více než tři sta tisíc přišlo do České republiky. Poměrně dost jich můžeme potkávat také u nás v Poberouní a na Podbrdsku. Jak jim pomáháme, co konkrétně se děje? Zmapovali jsme v našem tématu. Jaro jsme přivítali Slavnostmi Morany v Dobřichovicích a také rozhovorem s Míšou Sedláčkovou o očistě těla i duše. A za novými zážitky jsme vás vytáhli ven – tentokrát do Osova s historickými skvosty. Kromě toho se v novém čísle dozvíte o úspěchu dobřichovických volejbalistek, o opravě lávky v Černošicích nebo o Bleším trhu v Litni. A samozřejmě nechybí kulturní pozvánky na celý duben.

Nenechte si ujít na zpravodajském webu idobnet.cz:

„Toxické emoce nám často škodí více než nevhodná strava“

Mnoho z nás se potkalo s recepty a radami Míši Sedláčkové. Ať už prostřednictvím televizních obrazovek, nebo v tisku či online. Sympatická celostní poradkyně pomáhá ostatním hlavně úpravou stravy. Ale ví, že emoce dokážou ovlivnit mnohem více, než si myslíme.

https://idobnet.cz/toxicke-emoce-nam-casto-skodi-vice-nez-nevhodna-strava

Řevnice chtějí opravit hrobku architekta Sochora

V havarijním stavu je Sochorova hrobka na řevnickém hřbitově. Město nyní hledá možnosti, jak financovat její opravu. Hrobku ve stylu pozdní secese, která je dominantou řevnického hřbitova, vyprojektoval pro sebe a svou rodinu architekt Eduard Sochor.

https://idobnet.cz/revnice-shaneji-finance-na-opravu-hrobky-architekta-sochora

Zvolí si uzamykatelné boxy, hřiště, či okruh pro kola?

Celkem pět projektů postoupilo v rámci participativního rozpočtu Černošická šance do finálního hlasování. Začne 11. dubna. Přidejte se!

https://idobnet.cz/cernosicti-budou-letos-znovu-hlasovat-v-participativnim-rozpoctu

Soubor ke stažení: eDOBNET_4_2022