Dobiholky se úspěšně porvaly o titul

Foto: archiv klubu

Dobřichovické volejbalistky nastoupily v úvodu března na domácí půdě proti Hlincovce. Při zápasu doslova vstaly z mrtvých, stav 0:2 a 13:19 pro soupeřky dokázaly fantasticky otočit a vyhrát 3:2.

Duel následující den byl jednoznačnější, a to 3:1 pro Dobřichovice. Vítězství jim již čtyři kola před koncem soutěže zajistilo titul v 1. lize žen.

Cesta k němu vedla po závěrečných bojích v základní skupině, které proběhly v půlce ledna. Dobřichovické volejbalistky postoupily do nadstavbové části, kdy se první 3 týmy ze skupin A a B spojily do jedné finálové skupiny. Jejich soupeřkami se staly několikanásobné vítězky soutěže: VK Madeta České Budějovice, ambiciózní tým TJ Lokomotiva Plzeň a mladý, avšak velice dravý tým SK Hlincovka (České Budějovice). Právě z Hlincovky si přivezly domů hned šest bodů za výhry 3:0 a 3:1. „Nutno podotknout, že jsme body nedostaly zadarmo. Soupeřky bojovaly na své domácí palubovce o každý balon a my se klasicky trápily s početnou marodkou,“ řekly Dobiholky po zápase.

Další víkend čekal volejbalistky od Berounky křest ohněm: domácí zápasy proti „Madetkám“, které soutěž již několikrát vyhrály a dlouhodobě jsou nejkvalitnějším týmem soutěže. Dobiholky zabojovaly a všechny body zůstaly v Dobřichovicích. Jejich letošní neporazitelnost překazila až Loko Plzeň. Po zranění první nahrávačky ve druhém zápase jí podlehly v tiebreaku (3:1 a 2:3).

„Ztratily jsme sice punc neporazitelnosti, avšak každý si už v tuto chvíli dokázal  spočítat, že šest kol před koncem soutěže nám chybělo jen málo bodů, abychom letos definitivně dosáhly na titul,“ znělo z dobřichovického týmu. A to se povedlo hned v prvních březnových dnech na domácí půdě.

(red)