Do Višňovky dorazí Josef Zíma s Yvettou Simonovou

Kapela Heidelbachtal musikanten Foto: archiv kapely
Kapela Heidelbachtal musikanten Foto: archiv kapely

Třetí setkání dechových a lidových kapel bude v sobotu 6. srpna od 14 hodin hostit letní areál Višňovka ve Vinařicích u Berouna. Celoodpolední program nazvaný Křídlovky ve Višňovce vyvrcholí vystoupením nekorunovaného krále české dechovky Josefa Zímy.

Baštou dobré »plechové« muziky jsou jižní Čechy, reprezentant tohoto regionu nechyběl na žádném z předcházejících ročníků »křídlovek«. Tentokrát se diváci mohou těšit na lidové polky a valčíky v podání Jihočeské Podhoranky z Trhových Svinů. Naopak poprvé do Vinařic dorazí soubor ze zahraničí – kapela Heidelbachtal musikanten je doma z německé strany Krušných hor. Je ovšem hodně ovlivněna dechovkami z Čech a nejednu českou písničku má také ve svém repertoáru. Staropražský žánr bude ve Višňovce zastupovat kapela Třehusk, která působí právě v kraji pod brdskými Hřebeny. Vrcholem třetího ročníku akce bude bezesporu vystoupení Josefa Zíma a Yvetty Simonové. Oba nejprve představí svůj vlastní repertoár a na úplný závěr pak zapějí společně.

Pro návštěvníky bude vypraven speciální autobus, který vyrazí ve 12.00 z autobusového nádraží v Berouně a přes Koněprusy, Tmaň, Bykoš, Neumětely Osov a Všeradice sveze zájemce zdarma do Vinařic. Autobusová doprava bude zajištěna i po skončení programu. Akce se koná pod záštitou dlouholetého starosty Všeradic, kandidáta do Senátu Bohumila Stibala. Součástí programu bude divácká soutěž a bohaté občerstvení, vstupné je 50 korun.

(mf)