Diváky na Portě nadchli soutěžící i legendy

Jaroslav Samson Lenk na Portě Foto: Dáša Borovská

ŘEVNICE – Krásné slunečné počasí provázelo festival Porta, který se konal 23. až 25 června v řevnickém Lesním divadle. Vítězství a sošku Porty v soutěži kapel získala Marie Tilšarová & KDO JSME MY. Během víkendu vystoupili známí interpreti i neznámí muzikanti a lidé si užívali příjemnou portovní atmosféru.

Ve finálové soutěži Porty zvítězila Marie Tilšarová & KDO JSME MY, druhé místo patří Kateřině Syrné, na třetím místě pak skončila kapela The Folks. Autorskou Portu za píseň Balkónovej tramping si odnesl Ladislav Niklíček. Kromě toho ocenila porota kapelu Sananaj jako naději Porty a Jana Koubu za instrumentální výkon, další ceny pak vyhrály kapely Red and White (Cena Českého rozhlasu), My2 (Cena SAI) a The Folks (Cena Country radia). Cenu Obce spisovatelů za autorskou píseň vyhrál Petr Taks.

V Lesním divadle se celý víkend linula příjemná hudba. Na pódiu se postupně představilo mnoho hudebních osobností, mezi nimiž nechyběli Nová sekce, Ivan Hlas trio, Samson a jeho parta, Isara, Nerez a Lucia, Jiří Krhut, Petr Bende TRIO a Notičky, Rangers – Plavci, Lenka Slabá a Triolla, Pavlína Jíšová a Bababand nebo Robert Křesťan s Trapery. Na Portě poprvé zazpíval Richard Krajčo, který celou Portu v pátek zahájil, své umění předvedla i loňská vítězná kapela VeHiBa.

Na závěr festivalu zazpíval Robert Křesťan s muzikanty, kteří ještě zůstali v Lesním divadle, píseň Rosa na kolejích, čímž zavzpomínal na Wabiho Daňka a na všechny ostatní, kteří už tu s námi nejsou.

Návštěvníci odcházeli z Porty spokojení. „Bylo to fajn, tak zase za rok na shledanou,“ znělo při loučení v řevnickém Lesním divadle.

Foto: Dáša Borovská, Mirek Vídeňský a Roman Roček