Dětská knížka Svinka řádí bude slavnostně pokřtěna v Dobřichovicích

DOBŘICHOVICE – Již 23. listopadu bude slavnostně pokřtěna nová dětská knížka s názvem Svinka řádí. Autorky Zuzana Čížková a Jana Laňková knížku představí od 17.30 hodin v dobřichovickém Bím Bar & Lounge.

Knihu pokřtí ThDr. Jiří Ignác Laňka, Ph.D., SChLJ. jáhen v kostele Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého. „Pan Laňka byl osloven cíleně, protože je křtícím otcem mým i celé mé rodiny a manželem druhé autorky knížky, Jany A. Laňkové,“ sdělila sochařka a malířka Zuzana Čížková. Během slavnostního večera promluví starosta města Dobřichovice Petr Hampl, Andrea Svitáková za kulturní centrum a nakladatel knihy (nakladatelství Kořeny). Připraveno bude občerstvení a hudební vystoupení Lucie Kukulové.

Zuzana Čížková žije již dvanáct let v Dobřichovicích. Dříve již vystavovala na mnoha místech po světě, například v USA, Římě, světoznámém Grand Palais v Paříži, v bruselské Prezidentské galerii, v pražském Karolinu, Národním muzeu nebo v zahradách Pražského hradu. A zájemci o její tvorbu budou mít možnost vidět její dílo i u nás v regionu. „Původně jsem chtěla ke křtu knížky vystavit i tři až čtyři kousky svých obrazů. Nakonec mi Karolína Seidlová a provozovatel David Kuchař nabídli širší možnost prezentace své práce. A protože by na klasickou vernisáž nebyl v rámci křtu knížky čas, rozhodli jsme se udělat ve čtvrtek 1. prosince od 18 do 19.30 hodin komentovanou prohlídku v Bím Baru,“ dodala Čížková.

Kniha Svinka řádí je psaná fontem písma vhodným pro dyslektiky a dysgrafiky a s krátkými kapitolami. Pohádka se odehrává v okolí dobřichovického zámku, ve světě broučků a korýšů svinek, kterým děti tak rády říkají sviňky. Kouzelné městečko Dobřichovice se tak zviditelní po celém Česku, kniha bude k dostání v nakladatelstvích Kosmas, Dobrovský a Knižní klub i v největším českém knihkupectví v pražském Luxoru. K dostání bude také na dobřichovických adventních trzích.

Více informací najdete na facebooku Svinka řádí.