Další vykradený dům, tentokrát však policie pachatele má

ČERNOŠICE – Policistům z obvodního oddělení Řevnice se podařilo vypátrat a následně zadržet muže, který se vloupal do rodinného domu v Černošicích. Následující den muži sdělili podezření z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody.

Hlídky policistů byly operačním důstojníkem vyslány do ulice Leknínová v Černošicích, kde se měl neznámý pachatel vloupat do rodinného domu. Jedna hlídka přijela k napadenému objektu a druhá, která se k domu blížila, zahlédla cestou dvě osoby, které se rozhodla ztotožnit. Podle provedeného šetření a kamerového záznamu odpovídal popis jednoho z mužů tomu, který se měl do domu vloupat, proto ho policisté na místě zadrželi. Poté byl eskortován k dalším služebním úkonům na obvodní oddělení Řevnice, kde policisté v dostupných evidencích zjistili, že 31letý muž má bohatou trestní minulost majetkového charakteru a trestné činnosti se dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech za takové protiprávní jednání odsouzen.

Policisté sdělili jednatřicetiletému muži podezření z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, za což mu hrozí v případě odsouzení trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.