Cyklistickou sezonu otevře Praha–Karlštejn Tour

Foto: archiv organizátora

Už dvacátý ročník seriálu Kolo pro život letos odstartuje u Berounky v Dobřichovicích. Cyklistický svátek pro sportovce všech věkových kategorií vypukne tuto sobotu 27. dubna.

Organizátoři přichystali sportovní den pro všechny, od nejmladších cyklistů na odrážedlech přes rodiny s dětmi, juniory, začátečníky, „hobíky“, seniory až po elitní jezdce. Připraveny jsou závodní trasy B a C na 40 a 27 km, nezávodní trasa D – Family jízda s 20 kilometry a seriál dětských závodů na kole ČT Déčko Junior Trophy na přírodním okruhu v zázemí akce.

Hlavní 40km trasa se po slavnostním startu v ulici 5. května napojí na červenou turistickou značku a lesem pokračuje na Mořinku, kde jezdce čeká pověstný prubířský kámen závodu, tedy kopec s menhirem, velkým betonovým křeslem a nádhernými výhledy. Po první občerstvovací stanici v Roblíně pak cyklisté pokračují prudkým sjezdem do Kaly a poté kolem malého rybníčku a vzrostlé aleje na Třebotov až na druhou občerstvovací stanicí na Pískách. Po doplnění ztracené energie se vydají lesem zpět přes Solopisky a Vonoklasy, překonají malý brodek, prosviští kolem Bukovky a zdolají poslední stoupání u hřiště. Na závěr je čeká pohodový sjezd do cíle.

Ti, pro něž jsou čtyři desítky kilometrů zkraje jara příliš, raději zvolí trasu C v délce 27 km, která na rozdíl od delšího „béčka“ zamíří od Hradinského kopce  rovnou do Vonoklas. Všechny podrobnosti najdete na webu Kolopro.cz.

(red)