Cizinec naboural do závory, spolujezdec ji zlomil a zahodil

KARLŠTEJN – Dopravní policisty zaměstnal osmatřicetiletý cizinec, který narazil do kovové závory autokempu v Karlštejně. Závoru nárazem částečně poškodil, vše dokončil jeho spolujezdec, který po nárazu vystoupil z auta, závoru rukou dolomil a zahodil. Škoda byla vyčíslena na 20 tisíc korun.

Řidič po incidentu neváhal a chtěl z místa ujet, v tom mu ale zabránili svědci nehody, kteří přivolali policisty. Hlídka pak vyzvala nezodpovědného řidiče k testu na alkohol, kterému se ale odmítl podrobit. “Provedenou lustrací strážci zákona zjistili, že má v současné době vysloven rozhodnutím Okresního soudu Praha – západ zákaz řízení všech motorových vozidel. Hříšník byl tedy na místě zadržen a umístěn do policejní cely,” uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Následně muži policisté sdělili podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Dále byl incident oznámen na Městský úřad Beroun pro podezření z přestupku, kdy se na výzvu policisty, odmítl podrobit vyšetření podle zvláštního právního předpisu ke zjištění, zda není ovlivněn alkoholem.