Císař na Karlštejn nepojede, na cestu se ale vydá družina vévody Štěpána

Zdroj: organizátoři průvodu

KRÁLŮV DVŮR, SRBSKO – Zatímco průvod z Prahy na Karlštejn se letos nechystá, družina z opačného směru od Berouna se na pochod vydá i letos. Průvod vévody Štěpána vyjde v sobotu 4. června se svou družinou z Králova Dvora a během dvou dnů dorazí do Srbska.

Průvod se bude ubírat ulicemi: ze zámku Králův Dvůr do ulice 5. května, Tovární, V Lukách a poté cyklostezkou podél Litavky, dále podél silnice Koněpruská, podejde dálnici do ulice Tyršova, pak ulicí Havlíčkova a Na Klášteře k radnici v Berouně na Husově náměstí. Následně bude pokračovat před knihovnu, kde proběhne dobový program a historický jarmark. Po slavnostním uvítání vévody Štěpána a zástupců města Berouna se průvod vypraví ke své poslední sobotní zastávce do staroslavného Tetína.

V neděli 5. června se průvod vydá Tetínem k řece Berounce a podél ní pak do Srbska. Organizace poselstva se opět ujala SHŠ Alotrium. Druhá část Královského průvodu, poselstvo vévody Štěpána II. bavorského, vyšlo z iniciativy starosty obce Tetín a projektu Svatá Ludmila 1100 let poprvé v roce 2016.