Cíl pro MS? Kinclová chce nabrat zkušenosti

Foto: archiv Sofie Kinclové

Dvě stříbrné medaile z juniorského mistrovství Evropy a titul mistryně světa katapultovat Sofii Kinclovou i na seniorské mistrovství světa v rychlostní kanoistice. Teprve sedmnáctiletá kajakářka z Vonoklas se v Račicích představí ve dvou disciplínách.

Kromě startu na individuální olympijské pětistovce bude Sofie bojovat o co nejlepší umístění ještě v deblkajaku po boku parťačky Michaely Fasnerové.

„Na mistrovství světa v domácím prostředí jsem se chtěla hrozně moc nominovat, tento cíl jsem si splnila a mám z toho opravdu velkou radost,“ neskrývá nadšení nadějná závodnice.

A jaký má před světovým šampionátem, který se do Čech vrátil po dlouhých 59 letech, cíl? „To je těžké říct, budu tady závodit hlavně kvůli zkušenostem. Soupeřky jsou zatím lepší a vše lépe znají. Já si to budu v Račicích hlavně osahávat a za dva roky s nimi budu na dalším šampionátu soupeřit o vyjetí místa na olympiádě v Tokiu. Cíl je asi takový, že chci zajet kvalitní a povedené závody s co nejlepšími časy,“ dodala Sofie Kinclová.

Šampionát v Račicích začal ve středu a potrvá až do neděle 27. srpna. Talentované kajakářce z Vonoklas budeme držet palce!

(ph)