Černošice vyhlásily grantový program s rekordní sumou

Stromek před černošickou radnicí. Foto: Pavla Nováčková

ČERNOŠICE – Rekordní sumu (celkem 1 470 000 korun) vyčlenilo letos město Černošice na granty ve třech oblastech. Zatímco loni šlo na práci s mládeží 650 tisíc korun, letos je to 950 tisíc. Zvýšila se i částka na kulturu z loňských 400 tisíc na letošních 450 tisíc korun. Pro sociální oblast je vyčleněno 70 tisíc korun, loni to bylo o 20 tisíc méně.

„Důvodem navýšení není jen inflace a s ní spojené rostoucí výdaje za nájmy, energie, materiál, honoráře a podobně, ale i přibývající počet nových žádostí, zejména od organizátorů sportovních a jiných volnočasových aktivit pro děti a mládež,“ uvedla předsedkyně Grantového výboru Lenka Kalousková s tím, že více žádostí přichází i v souvislosti s využitím sportovní haly a atletického oválu.

Na webové stránce města www.mestocernosice.cz v záložce Granty jsou zveřejněny všechny potřebné informace, včetně podmínek, termínů, vzorové smlouvy a formulářů. Stejně jako v loňském roce bude možné podat žádost také prostřednictvím Google formulářů, které bude možné vyplnit on-line a přiložit k nim kopii podepsaného čestného prohlášení. Možnost odevzdat na podatelně nebo zaslat poštou tištěnou verzi žádosti pro případné zájemce ale zůstává.