Bouřka s deštěm ničila stromy a silnice

Foto: z archivu redakce

DOLNÍ POBEROUNÍ – Vydatná bouřka s přívalovými dešti, která se prohnala ve středu k večeru naším krajem, za sebou nechala pořádnou spoušť. Po okolí padaly stromy na silnici, ulicemi se valily proudy vody a na mnoha místech nefungovala elektřina. Došlo i na poškození mnoha cest.

Bouřka způsobila třeba pád stromu na silnici u přejezdu v Řevnicích, další strom spadl u sokolovny v Letech. V souvislosti s tím provede obec Lety ořízku vzrostlých kaštanů. „Pravděpodobně to bude v pátek 25. srpna. Prosíme občany, aby neparkovali svá auta na pozemcích okolo sokolovny. Přesný termín bude upřesněn v Aktualitách příští týden. Děkujeme za pochopení a součinnost,“ sdělila starostka Barbora Tesařová.

Přívalový déšť vymlel hluboké díry ve Formanské ulici na Rovinách. Jeden z občanů Roviny během 24 hodin cestu upravil tak, že je opět jako nová, za což mu poděkoval hlásnotřebaňský starosta Tomáš Snopek. „Shodou okolností se toto pondělí zabývalo dešťovými vodami ve Formanské obecní zastupitelstvo a uložilo stavebnímu výboru navrhnout možné řešení, abychom po každé průtrži mračen nemuseli cestu opravovat,“ dodal starosta Snopek.

Formanská ulice na Rovinách po dešti Foto: z facebooku Obce Hlásná Třebaň