Blíží se výměna mostu v Jílovišti, uzavře se 1. června

Foto: archiv obce

JÍLOVIŠTĚ – Na konci května vyvrcholily přípravy na bourání mostu nad Strakonickou D4. Nahradí ho jiný. Úplná uzavírka mezi Jílovištěm a Všenory je v plánu od 1. června do 30. září 2027.

Řidiče musí počítat se zdržením. Objížďka povede od Všenor přes Řitku dále na Prahu nebo Strakonice. Zpět do Všenor pak mohou řidiči jezdit stejnou trasou přes Řitku nebo Klínec, což bude kvůli úzké vozovce pouze jednosměrné. Od Všenor bude možné na Jílovišti také najet před mostem dolů na Strakonickou směrem na Strakonice, na Řitce se otočit a zpátky po Strakonické najet zpátky směrem na Prahu.

Lávka před usazením.