Blíží se sobota plná masopustů

Halounský masopust Foto: archiv organizátorů

HALOUNY, VŠERADICE, ŘEVNICE – Sobota 19. února bude opět patřit oslavám masopustů. Přivítají ho na Halounech, ve Všeradicích i v Řevnicích.

Už v 10 hodin začne v ulici Březová 11. ročník Halounského masopustu. Tradiční masopustní průvod projde obcí v maskách s živou hudbou a tancem. „V maskách i bez nich společně požehnáme úrodě halounským hospodářstvím. Průvod zakončíme u ohně na hřišti Marakaná,“ zvou organizátoři Živý spolek a Halounský masopust.

Masopust aneb probuzení medvěda se bude konat také v Řevnicích. Sraz maškar je ve 14 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad, poté průvod projde městem a probudí medvěda ze zimního spánku. Vyhlášení krále a královny masopustu proběhne v zázemí ZeMě v restauraci Republika, kde bude vegeguláš pro všechny. Do kroku i do skoku zahraje kapela ZeMě.

Pozadu nezůstanou ani ve Všeradicích, kde se konají od 12.30 hodin zabijačkové hody na zahrádce hostince Na Růžku. K dostání bude také svařák pro všechny. Od hospody pak kolem půl třetí vyrazí průvod do vsi za doprovodu kapely Třehusk.