Billa přichází do Letů

Billa přichází do LetůObchodní areál Eso bude fungovat dál. Rozhovor s majitelem objektu Zdeňkem Žáčkem.

Supermarket Eso se za léta svého působení v Letech stal úspěšnou regionální prodejnou, jež  týdně obsloužila kolem několik tisíc zákazníků. Nyní dochází ke změně. Na jeho místo přichází společnost Billa, která se stane dalším z obchodních partnerů majitele obchodního areálu Eso pana Zdeňka Žáčka. Přímo od něj jsme zjišťovali, co nového pro nás zákazníky to přinese.

 

Co vás vedlo k rozhodnutí, že přenecháte provozování supermarketu jiné firmě?

Jak se říká – všechno jednou končí.  Částečně to byla únava a také si myslím, že tato změna prospěje prodejně i lidem, kteří k nám chodí nakupovat.  Billa je silný rakouský obchodní řetězec. Díky tomu může zákazníkům nabídnout mnohem zajímavější akční ceny. Máme za sebou dlouhá společná vyjednávání. Naše spolupráce bude probíhat tak, že část prostor pronajmu společnosti Billa. Já v Letech zůstávám a dál budu provozovat hobby market a restauraci. Ostatní prodejny a služby – zahradnictví, zahradní technika i Andromeda – budou samozřejmě fungovat nadále.

Jak dlouho trvala vyjednávání?

Téměř jeden rok.

Co vás přesvědčilo o spolupráci se supermarketem Billa, a ne s jiným obchodníkem?

Zástupci Billy byli v jednáních vstřícnější než jiní. Dalším důvodem byl i fakt, že koncepce prodejen Billa je asi nejbližší té naší.

Podle informačních letáků by prodejna měla být uzavřena přibližně do konce března? 

Ano. Přestože jsem chtěl, aby k tomu nedošlo, stavební úpravy budou tak velké, že jsme se bez uzavření prodejny i hobby marketu po dobu přibližně jednoho měsíce nemohli obejít. Andromeda, restaurace i zahradnictví společně s prodejnou zahradní techniky zůstanou i po dobu rekonstrukce otevřené.

Jaké přeměny ve vzhledu nové prodejny jsou v plánu?

První novinkou je umístění hlavního vchodu do prodejny. Podle projektové dokumentace bude vchod přímo z parkoviště, takže ne kolem restaurace.

Jak v prodejně samotné, tak v hobby marketu, položíme nové podlahy a dojde také k výměně osvětlení. Samotné vybavení prodejny a regály budou plně modernizovány dle nového konceptu Billy. Nově přibude také pekárna na dopékání pečiva. Zkrátka v Letech bude vybudována taková prodejna Billa, jakou jinde nenajdete.

Supermarket Eso byl známý velmi širokým sortimentem, spoluprací s regionálními dodavateli. Lidé si chválili oddělení výsekového masa. Najdeme podobné zboží i v Bille?

Nabídka se bude lišit jen nepatrně. Domluvili jsme, že prodej výsekového masa i spolupráci s většinou regionálních dodavatelů zachováme. Zákazníci tedy nadále najdou pečivo, zákusky i lahůdky, na které jsou dodnes zvyklí.

Hračky a papírnictví Billa jako sortiment nemá. Proto budou zastoupeny v hobby marketu.

Součástí nového obchodu bude i bankomat.

 

Vaším zájmem bylo i zachování pracovních míst pro vaše současné zaměstnance. Na to také zástupci Billy přistoupili?

Ano. Ti zaměstnanci, kteří zde chtěli zůstat, tuto možnost dostali. Takže i po otevření nové prodejny budou zákazníci vídat známé prodavače. Myslím, že dnes mohu s klidem říci, že lepší personál by Billa těžko hledala.

Připravujete pro obchodní centrum Eso další novinky?

(se smíchem) No, úplně nafukovací to tady není. Ale vážně. Jednali jsme s diskontním textilním řetězcem Kik, abychom vyplnili mezeru v sortimentu, který náš areál nenabízí. Ale tato spolupráce je zatím ve fázi dalších jednání.

Děkuji za rozhovor! (bt)