BiJo jako od maminky

BiJo jako od maminky2Mezi některými lidmi přetrvává stále názor, že bio je synonymem pro makrobiotiku, vegetariánství, zrní, případně sóju… Není to ale pravda, ačkoli právě příznivci tohoto způsobu stravování tvoří důležitou a vítanou část zákazníků bio prodejen. Zjednodušeně řečeno, bio je kvalita, na kterou byly zvyklé naše babičky a prababičky – tedy v podstatě žádná novinka, pouze návrat ke kořenům.

BIO NENÍ JENOM ZRNÍ
Co tedy vlastně bio znamená? Uveďme to na příkladu potravin. Bio potraviny jsou bez „chemie“, nezatěžují lidský organismus a byly vypěstovány či vyrobeny s ohledem na životní prostředí i chovaná zvířata. Ekologičtí farmáři se na svém hospodářství obejdou bez umělých hnojiv, bez chemických postřiků, v bio zemědělství nejsou povoleny ani genové manipulace. Dodržování pravidel ekologického zemědělství je velmi přísně kontrolováno. Ekozemědělci přitom chrání přírodní zdroje a udržují přírodní pestrost druhů – díky nim se k nám vracejí prastaré plodiny, jako je např. pšenice špalda.

BEZ UMĚLÝCH BARVIV
Biopotraviny vám právě z těchto vyjmenovaných důvodů poskytnou svoji skutečnou chuť bez umělých barviv a dochucovadel. Krom toho, že si na biopotravinách pochutnáte, můžete mít i dobrý pocit, že svým přístupem přispíváte ke zlepšování životního prostředí a v případě produktů s označením FAIR TRADE (spravedlivý obchod) i ke zlepšení životních podmínek lidí v rozvojových zemí.

NEJEZDĚTE DALEKO
V Řevnicích byla nově otevřena prodejna bio potravin BiJo jako od maminky. Nabízí mléčné výrobky, zejména čerstvé bio mléko Amálka ve skle, produkty z kozího mléka z ekofarmy Březí, bio kuřata, denně čerstvé bio pečivo ve sladkém i slaném provedení, například celožitný kváskový bio chléb a celozrnné koláče. Rádi poradíme v oblasti kuchyňského zpracování známých i méně obvyklých potravin. Široký sortiment biopotravin je doplněn i oblíbenými a stále více vyhledávanými produkty ekologické drogerie a kosmetiky.

BIOBEDÝNKY
V rámci prodejny úspěšně funguje systém tzv. bio bedýnek. V nich si klienti – účastníci systému každý čtvrtek odnášejí objednanou bedýnku plnou bio zeleniny, případně i bio ovoce, podle sezónní nabídky českých i zahraničních ekofarem.

DOBRÁ PRÁCE
„Voňavou“ atmosféru bio prodejny doplňuje kolekce ručně vyráběných šperků se značkou Bien Fait (Dobrá práce) z dílny majitelky prodejny. Velká část její tvorby byla k vidění i na vánoční výstavě v Modrém domečku v Řevnicích.

Na vaši návštěvu, a případně i na vaše rozhodnutí zkusit bio kvalitu, se těší Monika Kopecká. ul. Komenského 1100, Řevnice, tel.: 773 671 973, e-mail: info@biorevnice.cz