Běžecký závod spojuje obyvatele Černošic

Foto: archiv pořadatelů

Z Černošického běhu se pomalu stává hezká tradice. V sobotu 16. září se uskutečnil již třetí ročník závodu, který měl být původně určený jen pro pár nejbližších kamarádů party pořadatelů.

„Od tohoto nápadu jsme nakonec ustoupili a rozhodli se udělat opravdový závod pro obyvatele Černošic, pro děti i dospělé, s elektronickým profesionálním měřením časů,“ upřesňuje jedna z organizátorek Dana Pánková.

Účast na všech ročnících byla přibližně stejná, jedním z důvodů je cílení především na černošické občany. Letos se závodu zúčastnilo kolem 200 běžců. „Podle ohlasů byla organizace zvládnutá bez větších komplikací a závod proběhl hladce, dařilo se celkem dodržet časový pořad. Během závodu i v zázemí panovala přátelská atmosféra, nebylo to jen o sportovním výkonu, ale také o společném zážitku,“ zhodnotila Pánková.

Letos se poprvé závodilo i v rodinné štafetě, díky které se mohly zapojit celé rodiny. I na příští rok plánují pořadatelé nějakou novinku. „Každý rok se snažíme připravit něco nového, zajímavého nebo lákavého pro závodníky a něco vylepšit. Nějaké nápady už máme, ale definitivní rozhodnutí padne až příští rok,“ dodala za organizátory Dana Pánková.

(ph)