Běžci změřili síly v juniorském maratonu

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK

Už podevatenácté změřily síly desetičlenné týmy středních škol z České republiky ve štafetovém závodě Juniorský maraton – běžíme pro Evropu 2015.

Nad středočeským semifinálovým kolem převzal záštitu hejtman kraje Miloš Petera a závod osobně odstartoval náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Karel Horčička.

„Ani jako kluk jsem toho moc nenaběhal,“ přiznal radní Horčička, „ale všem mladým, kteří mají k běhání a ke sportu vůbec vztah, velice fandím. Juniorský maraton je už tradiční akce a jsem rád, že jsme ji jako kraj podpořili. Každá příležitost, která dnešní mládež zvedne od počítačů a přiměje ji něco udělat pro své zdraví, je velmi vítaná,“ konstatoval a pak výstřelem ze startovní pistole poslal první členy štafetových týmů na okruh v pražské Stromovce.

Středočeského krajského kola se zúčastnilo čtrnáct družstev ze středních škol. Každá štafeta musela povinně nasadit nejméně tři dívky, každý běžec pak absolvovat dva okruhy o délce 2 100 metrů. Celkem tedy každá štafeta zdolala 42 km, proto označení „maraton“ v názvu akce.

Do celostátního finále postupoval pouze vítěz a po dramatickém souboji na trati si právo reprezentovat kraj vybojovali středoškoláci z Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce, kteří tak obhájili loňské prvenství. V posledních kolech uhájili více než dvacetivteřinový náskok před reprezentanty Gymnázia Václava Hraběte z Hořovic. Třetí skončili studenti z Gymnázia Kolín.

Finálový závod proběhne v rámci mezinárodního běhu Volkswagen Maraton Praha 3. května 2015.

(red)