Berounští veslaři zabodovali v druhém kole Českého poháru

BEROUN – Druhé kolo Českého poháru 2021/2022 v jízdě na veslařském trenažéru na 2 000 metrů se konalo 15. ledna v Ústí nad Labem. Veslařský a kanoistický klub TJ Lokomotiva Beroun reprezentovalo celkem šest závodníků a závodnic v dorosteneckých a juniorských kategoriích.

Celé ústecké klání začalo závodem zdravotně hendikepovaných sportovců, kterým tímto vyjadřujeme obrovskou poklonu za předvedené výkony. Dalším závodem byl souboj nejlepších dorostenek. Ve startovním poli čítajícím celkem 21 závodnic náš klub nejlépe reprezentovala na 5. místě Alexandra Laubová a jen těsně za ní skončila na 7. místě Anna Pavlásková v celkovém čase pomalejším jen o 0,7 vteřiny.

Do závodu dorostenců se přihlásilo celkem 48 borců a roli naší jedničky potvrdil celkovým 6. místem Matěj Smejkal, čímž dokázal oprávněnost své kvalifikace do Sportovního Centra Mládeže (SCM). 24. místo pak obsadil Jan Landa a 30. místo Přemek Prášek.

Vrcholem byl závod juniorek, kde dlouhodobě předvádí vynikající výkony Adéla Bartáková (také SCM) a ani v Ústí na Labem tomu nebylo jinak. Vynikajícím vyrovnaným výkonem skočila v poli 16 závodnic na skvělém 2. místě.

Zdroj: Martin Resl, Město Beroun