Berounští veslaři slavili druhé kulatiny

Foto: Město Beroun

V polovině září zažila berounská Štulovna velký svátek. Veslaři zde totiž slavili 20. výročí od založení jejich klubu. Akci si nenechala ujít veřejnost, ale také významní hosté.

Potkali se zde ti, kteří se během posledních 20 let zasloužili o veslování v Berouně. Největší zásluhu však má Jaroslav Sehnoutka, který se stal sportovní osobností Berounska roku 2019.

Na břeh Berounky přijeli mimo jiné Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru, Dušan Macháček, předseda Českého veslařského svazu, Leoš Heger, bývalý ministr zdravotnictví, Věra Kovářová, poslankyně parlamentu ČR a Václav Chalupa, český veslař a bývalý reprezentant České republiky.

Vedoucí odboru školství a volnočasových aktivit Simona Boldi spolu s předsedou Komise pro sport a sportovní dotace Janem Piskáčkem informovali vzácné hosty o sportovním dění v Berouně a dotačním sportovním programu zacíleném především na sportování mládeže do 19 let, který je v letošním roce ve výši 4,4 milionu korun.

O nezapomenutelnou sobotní atmosféru se zasloužil celý veslařský klub plný budoucích sportovních nadějí. Sportovci byli odměněni 20 patrovým dortem.

(red)