Berounští medvědi oslavili 22. narozeniny

Foto: z archivu Města Beroun

BEROUN – Berounští medvědi Kuba a Matěj oslavili 13. ledna své 22. narozeniny. A tento slavný den si opět nenechal ujít režisér Václav Chaloupek, který si je vzal do péče jako novorozence a natočil s nimi  oblíbený Večerníček Méďové.

„Jsem rád, že mě stále poznávají. Je to pro mě velké překvapení. Jsou to nejhodnější medvědi, které znám. To bude tou výchovou a dobrou péčí, které se jim v Berouně dostává,“ uvedl Václav Chaloupek.

Mezi gratulanty nechyběli ani místostarostové Michal Mišina a Dušan Tomčo. Ti zároveň prozradili, že se v letošním roce chlupáči dočkají úpravy medvědária. „Chceme ve výběhu vysadit nové stromky a především medvědům dopřát nové herní prvky, které je budou inspirovat k pohybovým aktivitám. Chceme, aby byli naši medvědi v kondici a byli zde s námi co nejdéle,“ uvedl místostarosta Michal Mišina. Na obměnu medvědária je určen zhruba jeden milion korun. Zúročí se tak štědrý dar od soukromého dárce i finanční prostředky, které lidé věnují medvědům do kasičky v blízkosti výběhu.

Zdroj: Město Beroun