Beroun vystavil Love Hate jako první české město

Love Hate
Foto: Město Beroun

V pátek 27. září byla na berounském Husově náměstí odhalena skulptura LOVE HATE od německé umělkyně Mii Florentine Weiss. Dílo se představilo už v řadě evropských měst.

Vystavoval ho například Berlín, Brusel, Mnichov, Goslar nebo francouzský Arcachon, odkud skulptura přicestovala právě do Berouna.

Premiéru Love Hate na české půdě si nenechali ujít nejen představitelé města v čele se starostkou Soňou Chalupovou a místostarostou Dušanem Tomčem, ale přijeli i zástupci partnerských měst, a to německého Goslaru a polského Brzegu. Slavnostního odhalení skulptury se zúčastnili i přední čeští politici, jako například poslankyně Věra Kovářová a poslanec Martin Kupka. O hudební doprovod se postarala hudební skupina The Surprise.

Love Hate staví obě lidské emoce proti sobě – z jedné strany je nápis Love – láska, který lze z druhé strany číst Hate – nenávist. Je to živý symbol. Skulptura je symbolem pro sjednocenou, mírumilovnou a svobodnou Evropu. Město Beroun se tak přidá k ostatním evropským městům a pomáhá tak šířit toto politické prohlášení na národní i mezinárodní úrovni.

Skulptura bude na berounském náměstí vystavena následující tři týdny a poté odcestuje do polského Brzegu, možná s mezizastávkou v Praze.

Celou fotogalerii najdete na webu Města Beroun.

(red)