Beroun převzal provoz svého zimního stadionu

Ilustrační foto: archiv
Ilustrační foto: archiv

Vedení Berouna a společnost Dynatel uzavřeli dohodu o navrácení zimního stadionu do správy města. Jednání začala letos v březnu poté, kdy se stadion náhle uzavřel kvůli odpojení od elektřiny.

Na místo tehdy dorazili odborníci kvůli čpavku, který se při vypnutém proudu může zahřát a uvolnit z potrubí pod ledem. To se naštěstí nestalo. Vedení města ale došla trpělivost a začala jednat o navrácení stadionu do své správy.

Od 1. ledna 2017 by měla vzniknout nová městská sportovní organizace, která ho bude mít ve správě. Do té doby tuto činnost zajistí Aquapark Beroun ve spolupráci s odborem hospodářské správy městského úřadu.

„Od nového roku by provoz objektu stadionu mohla převzít nová městská organizace s pracovním názvem ‚Berounská sportovní‘. Pokud vše půjde podle plánu, výsledek všech jednání by měl být projednáván na zářijovém zastupitelstvu,“ okomentoval situaci starosta Kůs.

Aquapark Beroun má za úkol v době správy provést dílčí opravy a sestavit seznam nejnaléhavějších priorit. Jako nutné se jeví například obnova osvětlení, opravy v kabinách, řešení kvality vody či rekonstrukce bufetu a šaten.

(red)