Beroun o víkendu nabitý akcemi

foto: Wikipedia.org
foto: Wikipedia.org

Největší přehlídka malých lokálních pivovarů na dolním toku řeky Berounky se uskuteční v sobotu 21. června v Berouně.

Pivní slavnosti budou součástí městských oslav Berounské hradby, které na třech scénách v centru města nabídnou i skvělou muziku, divadlo nebo jarmark s rukodělnými výrobky. Jejich součástí bude i Svátek hudby.

Již v pátek 20. června v 18 hodin pod hradbami u kruhového objezdu v Havlíčkově ulici vyroste divadelní stan s improvizovanou francouzskou kavárnou, pianem, Francií „štrejchlou“ šansonovou kapelou Annešanté a divadelním programem. Sobota pak bude patřit pivním slavnostem. Na Husově náměstí potrvají od 9 do 22 hodin a představí se na nich třináct menších pivovarů převážně z Berounska: například domácí Berounský medvěd, broumský hit Matuška, všeradický Všerad, zadnotřebaňský Bobr, Vilém z Jinců a další. Osvěžit se budou moci návštěvníci rovněž na duši. Na pódiu během dne zahrají například kapely Lucie revival, američtí Simeon Soul Charger, Ponožky pana Semtamťuka, Švejk band a další.

Chybět nebudou ani stánky s převážně rukodělnými výrobky a občerstvením. Kromě Husova náměstí, bude v sobotu 21. června živo rovněž v divadelním šapitó u kruháku, kde od 12 do 19 hodin budou hrát pohádková představení soubory Hafan Studio, Divadlo Na cestě, Dřevěné divadlo nebo Divadlo Krab. Mezi představeními bude k dispozici malá hudební scéna pro drobná hudební vystoupení a klavírní vystoupení (při zájmu o vystoupení je nutné se na místě zaregistrovat u vedoucího scény). Tatínky a maminky pak obslouží kavárna Šťastná koza a Etno jídelna.

Do třetice na Náměstí  Joachima Barranda se bude v sobotu slavit Svátek hudby. Otevřené pódium bude patřit místním kapelám, představí se ale i rakovničtí Z davu nebo třebíčská kapela Fru Fru  Husovo náměstí bude kvůli oslavám v sobotu pro dopravu uzavřeno. Řidiči budou moci projíždět z ulice Na Klášteře spodní částí kolem radnice  do ulice Česká. Malé dopravní omezení bude také na kruhovém objezdu v Havlíčkově ulici.

Již 3. ročník hudebního nejen bluegrassového setkání  budou mít možnost zhlédnout návštěvníci letní terasy penzionu a restaurantu U Štiky v Berouně – Závodí. Festival Modrej Beroun během pátku 20. 6. a soboty 21. 6. představí 15 hudebních skupin. V pátek akce vypukne v 19 hodin, v sobotu již ve 14 hodin.

Největší skateboardové závody s mezinárodními profesionálními jezdci konané v ČR se letos v Berouně uskuteční již 21. června. „Na GrandPrix Beroun 2014 i tentokrát dorazí závodníci z celého světa,“ potvrdil závodník a organizátor Tomáš Vintr. Navíc na 21. červen připadá celosvětový svátek skateboardingu tzv. Go Skateboarding Day, a tak se náhradní termín velmi hodil.

Kromě jezdců na prknech se návštěvníci akce mohou těšit také na parkour show v přilehlé zóně se stánky. Jde o street akrobacii, přeskoky a mnoho dalšího. Dalším lákadlem bude nově i profesionální Graffiti show. „Do Berouna přijedou tři z nejlepších graffiti umělců v České republice. K dispozici budeme mít pět stěn, tři budou rezervovány pro profesionály, zbylé pro ostatní nadšence,“ řekl Vintr.

(pš, jm)