Běh okolo Pleše neboli Zahořanská desítka se blíží

Zahořanská desítka Foto: z archivu organizátora

BRDY – Tradiční běžecký závod s rodinnou atmosférou je tady! V neděli 29. května si můžete přijít zaběhat okolo Pleše, registrace proběhne od půl desáté do jedenácti hodin před budovou obecního úřadu Zahořany.

Letos jsou znovu připraveny dětské závody i dva závody pro dospělé na 5 a 10 kilometrů. Účastnické medaile budou doma pečené z perníku, těšit se můžete na zajímavé ceny i bohatou tombolu. Účastníci z Ukrajiny mají startovné zdarma.

„I letos „Běžíme pro ranou péči”, organizaci, která zajišťuje podporu rodinám malých dětí se zdravotním hendikepem. Na chod organizace můžete přispět nákupem trička s logem závodu, našeho klubu SK Zahořany a Společnosti pro ranou péči,“ sdělil pořadatel David Horyna. Podle něj je mezi novými partnery i veřejně prospěšná společnost Magdalena, o. p. s., specializované zařízení pro léčbu drogových závislostí.

Přihlásit se můžete ještě do 27. května online nebo pak na místě před závodem. Detailní informace o trati a odkaz na přihlášky naleznete na webových stránkách závodu ZAHOŘANSKÁ 10. Kompletní propozice k akci jsou ke stažení na webu závodu.

Běh pořádá SK Zahořany pod záštitou obce Zahořany.