Atleti získali tři medaile na Evropských atletických hrách mládeže

Tým ASK Dipoli

ČERNOŠICE, DOBŘICHOVICE – Atletům ASK Dipoli se dařilo na Evropských atletických hrách mládeže, které se konaly na začátku září v Brně. Atleti z Černošic a Dobřichovic vybojovali dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili a několik dalších finálových umístění. Tento rok se závodů zúčastnilo přes 2 200 atletů ze 17 zemí Evropy.

„Na medaile jsme si ale museli počkat až poslední den her. První medaili vybojovala Hana Ambrožová v kategorii U14 v hodu oštěpem. Kvalifikaci zvládla na výbornou, ve finále se trošku trápila, ale vše zachránila posledním pokusem, kdy se vyšvihla z 5. pozice na 2. místo, a vylepšila tak svoje umístění z minulého roku, kde skončila těsně za medailí. Zlatou medaili vybojoval Jakub Pietrula, který předvedl skvělý taktický běh a nenašel přemožitele v běhu na 1 500 metrů v kategorii U14. Další zlatou medaili pak přidal v nejmladší kategorii Ondřej Bobek v hodu kriketovým míčkem, kdy si zlepšil osobní rekord o neuvěřitelných 10 metrů a s přehledem zvítězil za hod dlouhý 50,50 metrů,“ sdělila Kateřina Siebeltová z ASK Dipoli.

Skvělé 5. místo pak vybojoval Lukáš Babáček v hodu oštěpem v kategorii U14. Další 5. místo do sbírky přidal žák Pavel Hanč v běhu na 100 metrů překážek, který běžel těsně za osobním rekordem. V další disciplíně (hod oštěpem) získal Pavel 6. místo. Na 7. místě skončila Adéla Houdková v běhu na 800 metrů v kategorii U13. Další 7. místo přidala Adéla v hodu oštěpem, kde ji ještě na 8. místě doplnila Josefína Šebková. Na 8. místě se umístila běžkyně Emily Maya Hanley na 1 500 metrů v kategorii U15. Další 8. místo vybojoval Lukáš Babáček v kategorii U14 ve skoku dalekém, který si v kvalifikaci skočil osobní rekord. Další 8. místo získala v kategorii U12 Markéta Hokrová v hodu kriketovým míčkem. Vše zakončily štafety. Pro skvělé 8. místo a klubový rekord si doběhla mladší děvčata ve složení Doubková, Houdková A., Tomková a Šebková.

Zdroj fotek: ASK Dipoli