Atleti všech kategorií ASK Dipoli sklízejí úspěchy

Aktéři HMCR muži a ženy Foto: z archivu ASK Dipoli

ČERNOŠICE, DOBŘICHOVICE – Mladí atleti ASK Dipoli Černošice a Dobřichovice zářili na Mistrovství České republiky dospělých i dorostu a juniorů v Ostravě. Předvedli se také žáci a žákyně.

Halové Mistrovsví České republiky mužů a žen se konalo 17. a 18. února v Ostravě. ASK Dipoli reprezentovali hned tři atleti ASK Dipoli, z toho dva jsou věkem stále ještě junioři. Jako první zaklekla do bloků Kateřina Siebeltová, která se kvalifikovala na 400 metrů. Po dvoutýdenní viróze předvedla standartní čas okolo 57 sekund a na svůj osobní rekord nenavázala. Kateřině patří 19. místo v republice. Junior Mikuláš Mutinský se představil na stejné trati. Závod rozběhl odvážně, odměnou mu je nový osobní rekord a 13. místo! Poslední závodnicí byla také juniorka Klára Zbožínková, která se představila na 60 metrů překážek. Klára zaběhla čas těsně na hranici osobního rekordu a z Ostravy si odváží krásné 12. místo. Oba dva junioři mají hlavní vrchol teprve před sebou!

Závody dorostenců a juniorů

Dorostenci a junioři se z Mistrovství České republiky z Ostravy vrátili se zlatou medailí a dalšími sedmi umístěními v TOP 10.

Klára Zbožínková si doběhla pro zlatou medaili na 60 metrů překážek. Výkonem 8,4 sekund si vytvořila nový osobní rekord, zařadila se na první místo letošních tabulek a úžasné 5. místo celkových historických tabulek České republiky. Přidala ještě 8. místo ve skoku dalekém a 12. místo ve skoku vysokém.

Mikuláš Mutinský si odváží 4. a 5. místo ve sprintech na 200 a 400 metrů. V sobotu nejprve postoupil časem 48,88 sekund do finále na 400 metrů a v neděli ráno poté novým osobním rekordem 21,87 sekund do finále i na 200 metrů. Na 400 metrech se ve finále zlepšil o půl vteřiny na 48,19 sekund a získal 5. Místo, 200 metrů zaběhl pár minut po finálovém běhu na 400 metrů opět pod 22,00 sekund, konkrétně 21,98 sekund a umístil se na 4. místě v ČR. Umístění chtěl lepší, ale s časem a celkovým výsledkem je nakonec spokojený. Na závěr společně s Karlem Půbalem, Filipem Konečným a Kristianem Behenským na 4 x 200 metrů zlepšili klubový rekord o téměř pět vteřin a vybojovali 5. místo.

Amélie Klajmonová se umístila šestá na trati 800 metrů. V sobotu postoupila úžasným výkonem a zaslouženým osobním rekordem 2:15,41 do finále. V nedělním finále do toho dala všechno a bylo z toho skvělé 6. místo. Karel Půbal se představil v trojskoku. Ještě do posledních pokusů držel postupovou pozici do finále mezi TOP 8. To nakonec bohužel neklaplo a Karel si tak odveze skvělé 9. místo ze své první republiky v trojskoku. Důležité ale je, že si skočil v pravý čas skvělý osobní rekord 12,77 metrů, takže mu patří velká gratulace.

Filip Konečný se kvalifikoval na MČR z 23. pozice na 60 metrů překážek. V rozběhu si zaběhl osobní rekord 8,47 sekund a jenom o čtyři setiny mu utekla finálová účast v TOP 8. Nakonec získal skvělé 10. místo. Anežka Marcová se představila v běhu na 3000 metrů, kde se umístila na 13. místě a zaběhla 11:37,83. Kristian Behenský závodil ve skoku vysokém a na 60 metrů překážek. Kristian ve výšce získal za 179 cm 15. místo a na 60 metrů překážek místo 17. za čas 8,56 sekund. Posledním závodníkem byl Pavel Hanč, který se umístil ve sprintu 60 metrů překážek na 17. místě.

Závody žáků a žákyň

Na toto mistrovství České republiky do 15 let se kvalifikovalo pět závodníků ASK Dipoli. Nejlepšího umístění dosáhla Barbora Karasová. Na 300 metrů se kvalifikovala 20. časem. V sobotu si nejprve vytvořila osobní rekord 42,17 sekund (rekord téměř o vteřinu) a postoupila do finále B. V neděli nastoupila do finále, ve kterém zvítězila. V čase 42,10 sekund se umístila na konečném 6. místě.

Adéla Houdková v sobotu nastoupila na 60 metrů překážek, kde zaostala pouze desetinku za osobním rekordem. Vybojovala skvělé 14. místo a právě desetina ji dělala od postupu do finále. Druhý den skákala do dálky, kde předvedla výkon 525 cm. Až posledními skoky ji holky přeskákaly a nakonec odsunuly na 9. místo. Skončila pouze centimetr od postupu do finálové osmičky.

Lukáš Babáček získal 12. místo v tyči za 325 cm a 16. místo ve výšce za 162 cm. S výkony určitě není spokojený, protože celou sezónu předváděl mnohem více. Hana Ambrožová skončila v tyči na 16. místě s 275 cm. S výkonem není spokojená. Celý týden proležela kvůli nemoci, a to se zřejmě na celém výkonu podepsalo.

Co teď atlety čeká

Atleti jedou v březnu na dvě atletická soustředění na Šumavu a v dubnu poté na Maltu. Na začátku května začínají naplno každý víkend závody až do začátku letních prázdnin. Zveme zájemce o tréninky atletiky jako výkonnostní sport nebo kroužek – přijďte si vyzkoušet trénink jakýkoliv všední den od 15:30 nebo od 17:00 hodin do Černošic.

Zdroj: manažerka klubu ASK Dipoli Kateřina Siebeltová