Atleti ASK Dipoli závodili na zlatém atletickém mítinku i mistrovství ČR

Halové MČR ve víceboji Foto: z archivu ASK Dipoli

DOBŘICHOVICE, ČERNOŠICE – Pět atletů ASK Dipoli závodilo na zlatém atletickém mítinku, který se uskutečnil v Ostravě. Mítink Czech Indoor gala nabídl neskutečnou podívanou světových atletů.

Jako první se představil Mikuláš Mutinský v běhu na 60 metrů a zaostal o setinu za osobním rekordem. Poté zaklekla do bloků Kateřina Siebeltová na trati 400 metrů, kdy ohrožovala i čelo závodu a odměnou jí byl klubový rekord o více než vteřinu! Dále se představili juniorští překážkáři Kristian Behenský a Filip Konečný, kterým se závod příliš nepovedl. Klára Zbožínková opět o pár setinek zlepšila svůj čas a kraluje juniorským národním tabulkám. Představila se i v dálkařském sektoru, kde skočila 5,43 metrů. Jako poslední se představil Mikuláš Mutinský na trati 200 metrů, který všechny překvapil a vyhrál svůj rozběh. Časem 22.00 sekund překvapil i sebe a dostal se na 4. místo průběžných tabulek.

První dvě Mistrovství České republiky ve víceboji

V pražské hale Otakara Jandery ve Stromovce proběhlo od 9. do 11. února Mistrovství České republiky ve víceboji. Na ni se kvalifikovali čtyři atleti ASK Dipoli, nastoupil však pouze jeden. Klára Zbožínková i Kateřina Siebeltová splnily limit Českého atletického svazu, ale s trenéry se rozhodly halový pětiboj vynechat a soustředit se na své hlavní disciplíny. Kristian Behenský bohužel těsně před šampionátem onemocněl. A tak jedinou zástupkyní ASK Dipoli byla Adéla Houdková.

Halové MČR v chůzi Foto: z archivu ASK Dipoli

Na mistrovství ČR ve vícebojích se Adéla umístila na úžasném čtvrtém místě. Jako nejmladší z celého startovního pole žákyň se s celým závodem popasovala na výbornou. Přitom ještě před týdnem nebylo jisté, zda se vůbec kvalifikuje mezi TOP 16 atletek v ČR. Poté, co ve víceboji předvedla čtyři osobní rekordy a vybojovala celkem 3215 bodů, nakonec překvapila sama sebe, trenéra a věříme, že i mnoho dalších lidí. Výkon je zároveň splněným limitem pro start na venkovním mistrovství ČR v sedmiboji a klubovým rekordem.

„Poslední dny a týdny v tréninku naznačovaly, že má Áďa formu… Ale že by to mohlo dopadnout až takhle, jsem popravdě taky nečekal. Jsem za to moc rád a přeji jí to, protože trénovala téměř každý den a obětovala tomu opravdu hodně. Velké díky patří také všem ostatním, kteří ji podporovali – rodině, přátelům a trenérům: Marek Peřich, Lukáš Větrovský, Jan Sirotek, Karla Brůhová, Kateřina Siebeltová, Martin Pěkný, Lucie Mutinská a Justýna Holubová,“ shrnul trenér Tomáš Vodička.

Mistrovství České republiky v chůzi

V neděli 11. února proběhlo také Mistrovství České republiky v chůzi všech kategorií. Zde reprezentovaly klub ASK Dipoli dvě zástupkyně. Na svou první republiku se probojovala žákyně Karolína Hokrová. Ta se od začátku držela v půlce startovního pole, a i když druhá polovina trati jí nesedla podle představ, došla si pro 9. místo v republice a čas těsně za osobním rekordem. Druhou zástupkyní byla dorostenka Alžběta Musilová. Ta se nezalekla svižného tempa všech závodnic, držela s nimi krok a poprvé stlačila svůj čas pod 18 minut. O více než minutu a půl zlepšila svůj osobní i oddílový rekord a patří jí také 9. místo v republice! Všem gratulujeme k předvedeným výkonům!

Soustředění pro žactvo proběhlo úspěšně

Halové soustředění mladšího a staršího žactva proběhlo první víkend v únoru ve Veletově. Více než dvacítka atletů plně trénovala ve zdejším tunelu, sportovní hale, ale i přilehlém okolí. Atleti se věnovali jak technickým disciplínám, tak i fyzické zdatnosti nebo technice v posilovně. Atleti soustředění zakončili tréninkovými závody na 60 metrů a 60 metrů překážek, nechyběl skok daleký, skok do výšky i skok o tyči.

Veletov Foto: z archivu ASK Dipoli

Zdroj: Kateřina Siebeltová, manažerka klubu ASK Dipoli