VIDEO: Ateliér Arteradky vystavuje dětská díla do 26. září

Lidé na výstavě

DOBŘICHOVICE – Až do 26. září je na zámku v Dobřichovicích k vidění výstava Ateliéru Arteradky. Jedenáctý ročník má název Království za štětec a půl svobody k tomu.

V den vernisáže, která proběhla 5. září, byl pro návštěvníky připraven bohatý program. Zazpívalo duo Horaj, s divadelním představením vystoupil divadelní soubor Kukadýlko a představili se také Dobi Boyz (kapela ZUŠ Dobřichovice), tanečnice Zuz Šoutová a František Buchtele s akordeonem.

A jaké je motto letošní výstavy? „Země se točí. Světlo střídá tmu, olověná mračna jasnou oblohu. Vlny přicházejí jedna za druhou, tříští se o skalnaté břehy a rozplývají se v růžové pěně na zježené hladině. Čas si hledá cestu v prasklinách kůry věkovitých stromů a stáčí se do labyrintů v hlemýždích ulitách. Ztrácíme se a znovu nacházíme. A pak, v těch nejkřehčích okamžicích, kdy tajemství je tak blízko, že se ho můžeme dotknout, se ptáme… proč jsme?

A i když často nevíme, žijeme. Naplňujeme své příběhy. Jako korálky na nit navlékáme okamžiky tak, jak za sebou přicházejí, střípek po střípku ze svých příběhů skládáme jeden velký společný příběh. Tvoříme, protože bez umění duše strádá a naše díla jsou také takovými střípky, vyjevením našich příběhů, kousku cesty, který jsme za uplynulý rok ušli. Letošní výstava je pozváním do světa, ve kterém duše kvete a kde se na chvilku potkáme ve společném příběhu.“ Radka Charapovová – Arteradky

Fotky nafotila Petra Stehlíková a další poskytla Radka Charapovová.