Alieni se chtějí v novém roce vrátit ke své hře

Foto: archiv týmu

Jen částečně spokojení odjížděli ze sportovní haly v pražských Čakovicích florbalisté Alien Nation Černošice. Úvodní duel závěrečného turnaje v letošním roce zvládli, v tom druhém ale prohráli.

Nejprve nastoupili proti „céčku“ T.B.C. Králův Dvůr. Utkání rozhodla druhá třetina, v níž Černošičtí třemi brankami otočili skóre z 1:3 na 4:3. V závěrečné dvacetiminutovce přidaly oba týmy po jedné trefě a Alieni se tak mohli radovat z těsného vítězství 5:4.

„Byla to pro nás vydřená výhra, nehráli jsme úplně podle svých představ. Bohužel jsme se od začátku zápasu přizpůsobili hře soupeře a kvůli tomu se trápili. Ale naštěstí jsme zvládli dotáhnout zápas do vítězného konce,“ těší útočníka Antonína Krudence, autora čtvrté černošické trefy.

Černošičtí florbalisté se nedokázali dostat do ideálního tempa ani v duelu proti týmu VŠSK PaedF UK Praha. Navíc se potýkali se špatným zakončením a chybovali v obranné činnosti. Konečné skóre? Porážka 2:5.

Alienům z Černošic patří po osmi odehraných zápasech v pražské a středočeské soutěži třetí místo. Sbírku 15 bodů se pokusí rozšířit v dalších zápasech 14. ledna na turnaji v Hořovicích. „Do nového roku se budeme snažit vstoupit s maximálním nasazením, pokusíme se zlepšit zakončení, hrát zase naši hru a opět si z turnajů odvážet plný počet bodů,“ slibuje za celý tým Antonín Krudenc.

(ph)