Akce OS Náruč v březnu

pozanka_ples14-a3-oprKavárna Modrý domeček na Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 3 v  Řevnicích pro Vás v měsíci březnu a dubnu připravila další zajímavé akce :plakat 1Melton

Ve čtvrtek 13.3. od 19 h, můžete přijít na besedu s cestovatelem Richardem Grégrem s názvem Toulky po ostrovech v Baltském moři. Uvidíte fotografie z 15-ti trajektů za 16 dnů z Olandu přes Gotland na Alandy a na Rijanu. Vstupné 60,- Kč za osobu.

balty-pozvanka.2

Během března bude kavárna hostit prodejní výstavu dadaistických a také secesně laděných originálních  obrazů od malířky Aleny Melton Písařové. Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy, která se uskuteční v úterý 11.3. od 19h.Obrazy budou v kavárně ke shlédnutí od 4.března do 9.dubna.

Alena Melton v roce 1996 vystudovala Mistrovskou školu uměleckého designu v Praze se zaměřením módní návrhář. Avšak hluboké vnímání a cit pro umění ji dovedl do různých zákoutí světa jako například Jižní Korea, Švýcarsko, nebo nádherné Skotsko, kde strávila 7 let svého života.

Poznáním evropské a asijské kultury přirozeně začala umělecké techniky těchto dvou odlišně pestrých světů navzájem kombinovat, což ji vedlo k vytvoření jejího osobitého stylu. Kolega z Japonska označil její umělecký styl japonským souslovím „DŽOSOSEI“ / 情操性. Volně přeloženo do češtiny jako lidská citovost, vznešenost, kultivovanost v nemateriálním smyslu estetiky.

A pokud je zmíněn nemateriální smysl estetiky je nutno podotknout, že její obrazy jsou hluboce ovlivněné a inspirované studiem kvantové fyziky a nemateriální dialektikou.

Více na alimelton@hotmail.com, www.facebook.com/alenka.melton

Ve čtvrtek 27.3. od 19 hodin se uskuteční další beseda. Tentokrát půjde o putování po Kamerunu s cestovatelkou Kamilou Axmannovou. Vstupné 60,- Kč na osobu.

V sobotu 5.dubna od 20h Vás rádi přivítáme na našem 10.tém každoročním benefičním plese. Opět v prostorách Liďáku v Řevnicích, ovšem letos ve stylu Sci-fi. Takže začněte vymýšlet masky a dejte si datum do kalendáře J.

Letos jsme vyhlásili již 6.-tý ročník Dětské regionální výtvarné soutěže na téma Poznej svého hrdinu. Děti ve věku 5-15 let mohou soutěžit v několika žánrech i kategoriích. Uzávěrka přihlášek do soutěže je v úterý 8.4. do 17h.

Více na www.zus-revvelkyplakat_2014 podmínky soutěže_2014nice.cz.

V pondělí 14.dubna v 16 h proběhne v sále Zámečku ZUŠ v Řevnicích slavnostní vyhlášení vítězů. Výstava v prostorách kavárny Modrý domeček a ZUŠ Řevnice potrvá až do 15.května.