Cítit se bezpečněji…

Cítit se bezpečněji.....vykradou mi auto, nevykradou mi auto, vykradou… Nové číslo DOBNET zpravodaje vychází již tento pátek.

Tak nějak může přemýšlet každý, kdo nechává auto každé ráno stát na parkovišti u nádraží – ať už v Dobřichovicích, nebo ve Třebáni – před odjezdem vlakem do práce. A večer při vystupování z vlaku se potichu modlí, aby tam to auto stálo.

 

Jestli ho z dálky vidí, trochu si oddechne, ale pak ho rychle zkontroluje, jestli nemá rozbité okénko, napíchnutou nádrž či nechybí kola… a pak s radostí odjíždí. Tedy v případě, pokud patří mezi ty šťastné. Pokud ne, má zkažený večer a spoustu starostí okolo. Je asi zřejmé, na jaké téma budeme tento měsíc psát.

 

Hned několik z vás, našich čtenářů, se na redakci obrátilo převážně po negativním prožitku (ať z parkoviště u nádraží, nebo u školky, či před vykradenou kůlnou), a to s příběhy a názory na opatření, která by mohla přispět k větší bezpečnosti a ochraně před poberty a nenechavci. Nebo případně i odradit organizované skupiny před nájezdy na území našich obcí, po kterých zůstávají vykradená auta v ulicích, ukradené okapové svody z domů nebo vybavení staveb ještě nedokončených.

 

Přinášíme také vyjádření na toto téma z úst zástupců Městské policie Černošice, Policie ČR Řevnice, oslovili jsme starosty okolních obcí, jaká opatření jsou obce schopny zajistit pro bezpečnost majetku a posléze i životů. Napadlo vás, co by se stalo, kdybyste takového pobertu chytili při tom, jak vám „bílí“ byt v přízemí, když vy v patře spíte? Co uděláte, když dopadnete pachatele krádeže věcí ve vašem autě a on není sám?

 

Také by nás zajímalo, jaký názor na toto téma máte vy, naši čtenáři, jaké máte zkušenosti, co soudíte o diskutovaných řešeních. S těmi, se kterými jsme si povídali, jsme se shodli na následujícím: Samozřejmě – krade se a krást se bude. Ale všechno má svou únosnou hranici. A ta byla v našem nejbližším okolí překročená. Co s tím uděláme?

 

Ptá se Barbora Tesařová