5 Kč na 100 kilometrů?

5 Kč na 100 kilometrůČeská společnost AKUMOTO nabízí prostřednictvím celé škály svých prodejců špičkové elektrické skútry AKUMOTO 300, A10/70 a 600.

Právě poslední zmiňovaný model 600 je novinkou nejen u nás, ale i v celé Evropě. Jedná se o prostorný, velice pevný dvoumístný skútr s pohodlným sedlem. Díky robustní konstrukci, která je srovnatelná s benzinovými skútry o objemu 125 ccm, je zaručena vysoká pevnost rámu, prostornost vozidla a úložných prostorů. Široká 12-ti palcová kola přispívají k příjemnému pocitu z jízdy i na vozovce s horším povrchem. Přední i zadní kolo je bržděno dvoupístkovými kapalinovými brzdami s průměrem obou kotoučů 180 mm.

Akumulátor (LiFePO4) je uložený v uzamčeném prostoru, z kterého je možné akumulátor snadno vyjmout jedním pohybem. Tato ojedinělá konstrukce v transportním boxu umožňuje lehkou manipulaci a nabíjení je možné provádět i mimo vozidlo. Lze také jezdit na jeden akumulátor a druhý nabíjet, tím je dosaženo tzv. nekonečného dojezdu.

Nejvyšší model 600/L120 má dojezd až 120 kilometrů a bez použití rychlonabíječky se do plné kapacity nabije cca za 5 hodin.

Další zajímavé informace lze nalézt na stránkách výrobce na Internetu na adrese www.akumoto.com.

(mn)